Meža taka

Lielozolu interaktīvā mācību taka izveidota, lai iepazītu meža uzbūvi, izzinātu meža ekosistēmu un uzzinātu daudz aizraujošu faktu par mežu. 

  • Takas garums:200 m;
  • Grūtības pakāpe: vidēja;
  • Aptuvenais laiks visu uzdevumu veikšanai:1-2h;
  • Takas veids: lokveida
  • Apskate: bez maksas

Meža taku var izstaigāt visos gadalaikos, un tā būs interesanta cilvēkiem jebkurā vecumā. Taka paredzēta kājāmgājējiem un ir piemērota cilvēkiem ar kustību traucējumiem. 

Bērni līdz 14 gadu vecumam taku apmeklē pieauguša cilvēka pavadībā. Meža takas pamatne ir klāta ar šķeldas kārtu, mitrajās vietās – izbūvētas laipas. Rudenī un pavasarī taka var būt slapja vai slidena, tad noderēs gumijas zābaki vai citi piemēroti apavi. Meža taka patiks arī mazākajiem apmeklētājiem, jo tajā atrodas vairāki veiklības šķēršļi, kurus pārvarēt un izmēģināt roku rokā ar vecāku palīdzību un pieskatīšanu .

MĀCĪBU SPĒLE “MEŽA TAKA”

Lai padarītu Meža takas apmeklējumu aizraujošāku un izzinātu meža noslēpumus, mūsu mācību taka ir izveidota kā interaktīva spēle. Visā takas garumā izvietoti 9 kontrolpunkti, katrā no tiem atrodas informatīvs stends un interaktīvs uzdevums, kuru izpildot tiek iegūts kods, lai piekļūtu katram nākamajam kontrolpunktam.  Meža taku iespējams mērot ar vai bez gida. Ieteicamais personu skaits grupā 4–5 cilvēki.

Uzzini jaunumus pirmais!