Ekosistēma ir biosfēras pamatvienība, kurā pastāvīgi notiek enerģijas, vielu un informācijas aprite. To veido biocenoze (visu dzīvo organismu kopums dotajā ekosistēmā) un biotops (ekosistēmas vide).
Meža likums: mežs ir ekosistēma visās tās attīstības stadijās, kur galvenās organiskās masas ražotājs ir koki, kuru augstums konkrētajā vietā var sasniegt vismaz 5 metrus un kuru pašreizējā vai potenciālā vainaga projekcija ir vismaz 20 procentu no mežaudzes aizņemtās platības
Mežaudze (nogabals) ir mežs ar viendabīgiem meža augšanas apstākļiem, koku sugu sastāvu un vecumu un citām svarīgajām īpašībām un pazīmēm.
Kokaudzi, kuru veido tikai viena koku suga, sauc par TĪRAUDZI, bet vairāku koku sugu veidotu audzi sauc par MISTRAUDZI.
Koku sugu līdzdalību audzes sastāva veidošanā izsaka ar koeficientu. Koeficientu kopējai summai jābūt 10. Par koku apzīmējuma simboliem pieņemti to sākuma pirmie burti, bet, ja tie vairākām sugām ir vienādi, ņemti pirmie divi burti (priede – P, ozols – Oz, osis – Os)
Mežaudzes sastāvu raksturo audzes sastāva formula. Piemēram, audzes sastāva formula 5P 3E 2B nozīmē, ka 50% no audzes krājas ir priedes, 30% egles, bet 20% bērza koksne.
Koeficientu, kas norādīti pirms koku sugu saīsinājuma, summa audzes sastāva formulā ir 10, jo visu koku sugu krājas summa ir 100%.
Audzes sastāva formulu var papildināt ar norādi par koku sugas vecumu. Piemēram, 5P100 3E80 2B80, tas norāda, ka priede ir 100 gadu veca, bet egle un bērzs – 80 gadu.
3E 5B 2Ba – 30% 50% 20%